Arama

Fatih Terim: "Ömrüm ne kadarına yeterse, o kadar daha Galatasaraylıyım”

1 hafta önce

Fatih Terim, Galatasaray’a imza atışının 50. Yılını kutladı.

Fatih Terim: "Ömrüm ne kadarına yeterse, o kadar daha Galatasaraylıyım”
ad image
ad image

Fatih Terim, Galatasaray’a ilk imza atışının 50. yılına özel sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. “ Şimdi Galatasaraylı oldun inşallah ömür boyu Galatasaraylı kalırsın’ dediler 8 Temmuz 1974 günü tam da bu saatte ben Galatasaray’a imza atarken. 

Nereden bileceklerdi ki genç bir Adanalının hayatında ilk kez denizin üzerinde giden bir tekneyle, dört tarafı denizle çevirili bir adaya kalbi ağzında gittiğini? 

Nasıl tahmin etsinler ki delikanlılıktan ödün vermemek için dimdik ve vakur duran ama Adana’da Metin Oktay’dan gelecek haberi beklerken ayaklarının titrediğini?

Peki ya Galatasaray adasında tüm takımla yenecek yemeğin ardından Kütahya’daki kampa götürecek otobüste bir koltuğun da bana ait olup olmayacağını beklemek kolay mıydı? 

Ya Adana Demirspor vermediyse? Ya babam oğlu gibi sevdiği Metin abiye ‘olmaz’ derse. 

Tüm futbolculuk ve teknik direktörlük kariyerimde büyük maçlarda büyük heyecanlar yaşamış biri olarak, bugün üzerinden 50 yıl geçmesine rağmen böyle bir bekleyişi, heyecanı, heyecanın bünyede yarattığı sıcaklığı unutmadıysam sebebi; o gün oraya zaten Galatasaraylı olarak gidip hayalini hayatına çeviren biri olmamdandır.

Ömrüm ne kadarına yeterse, o kadar daha Galatasaraylıyım. 

Bugünden, o güne emeği olan, emeğim olan herkese selam olsun. Sevgilerimle… 

Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image